Zhodnocení 1. třetiny základní části

20.10.2011 19:29

Máme za sebou první zápasy se všemi týmy ligy a je tedy za námi první třetina základní části 3. ligy RAFL 2011/2012 a tak je vhodná doba k vyhodnocení výkonů našeho týmu. Už pohled na tabulku napovídá, že začátek nevyšel úplně podle našich představ, ale vezměme to pěkně popořádku.

Že první sezóna nebude jednoduchá napověděl už první hrací den. Ve vůbec prvním soutěžním zápase jsme se střetli s týmem FBK Gunners Brodce. Po vyrovnaných prvních dvou třetinách se v té třetí projevily zkušonosti Brodců z předchozích sezón, když jí vyhrály jednoznačně 5:0 a připsali si první 2 body za výhru 11:6. Druhý zápas byl pak jednoznačnou záležitostí v podání týmu FBK Dolní Bousov, výsledek 6:14 ve prospěch Bousova byl pro nás ještě milosrdný.

O 14 dní později se nám do cesty za prvními body postavil tým FBC Lightnings. Po vydařeném vstupu do zápasu jsme se nechali ukolébat a dovolili Lightnings otočit výsledek zápasu na jejich stranu v poměru 12:10. Do zápasu s Pumou Mladá Boleslav jsme tedy vstupovali stále s nulou na kontě a jakoby se nad námi soupeř slitoval a svým nedůrazem nám dovolil dojít si pro první, a zatím i poslední, body za výhru 13:5.

Nabuzeni ziskem prvních bodů z předchozího hracího dne, jsme vlítli do dalšího zápasu proti SC Podještědí a po první třetině jsme vedli 4:1, ale opět jsme zaplatili nováčkovskou daň. Do druhé třetiny jsme vstoupili nekoncentrovaně a soupeř toho využil nejen ke snížení, ale dokonce se do poloviny zápasy dostal do vedení, které už dokázal do konce zápasu udržet a my tak mohli po prohře 7:9 pouze zpytovat svědomí. Do dalšího zápasu proti Ohňostrojařům jsme pak vstoupili se svěšenými hlavami a soupeř toho dokázal využít a v první polovině zápasu nás jasně přehrával, pokud by nemrhal gólovými šancemi, byl by to jednoznačný zápas. To jako kdyby nám pomohlo probrat se a mnoho nechybělo a neodcházeli jsme ze zápasu s prázdnou. Bohužel opět něco scházelo, Ohňostrojaři si tak odnesli z palubovky výhru 7:6.

Posledním soupeřem v první třetině základní části nám bylo FBK Dynamo. Do zápasu jsme však vstoupili naprosto bez zájmu a podle toho také vypadala první třetina kterou jsme prohráli v poměru 1:4. Do druhé třetiny jsme stáhli hru na 2 trojky a okamžitě se to projevilo na hře, podařilo se nám snížit na 3:4. Ve třetí třetině se však vše vrátilo do kolejí vyjetých na začátku zápasu, zápas jsme dohráli bez pohybu a tak není divu, že jsme nebyli schopni vytvořit si gólové šance. Dynamo tak zaslouženě zvítězilo 8:5.

Do druhého kola odvet je tak stále co zlepšovat. Především je třeba začít hrát jako tým, bojovat jeden za druhého a v neposlední řadě zapracovat na disciplíně.